Magazín IndustryWalk

Hydraulika vs. pneumatika

Snad žádné téma v oblasti mechaniky tekutin nevyvolává takovou diskuzi, jako jsou rozdíly mezi hydraulikou a pneumatikou. Tyto dva typy pohonu si jsou v zásadě velice podobné, když při svém provozu a převodu mechanické energie využívají tekutinu (tedy kapalinu nebo plyn) a fungují na bázi stejné technologie, přičemž používají také podobnou terminologii, symboly i jednotlivé komponenty. Jak hydraulická tak pneumatická zařízení vyžadují zapojení čerpadla, byť stlačený vzduch se ještě před samotným využitím nejprve shromažďuje v zásobnících/nádržích. Oba systémy rovněž využívají podobné ventily k ovládání síly a rychlosti aktuátorů. Hlavní rozdíl mezi hydraulikou a pneumatikou tedy spočívá v tom, v jakém skupenství je tekutina, kterou oba systémy využívají.

Potřebujete skladovací prostor?

V rámci přepravy zboží nejen uvnitř republiky, ale i v zahraničí se setkáte s úskalím špatné komunikace a nedůslednosti poskytovatele. Je možné najít společnost, pro kterou je mezinárodní paletová přeprava prioritou? Samozřejmě! INEX SPEDITION s.r.o. neznamená pouze základní služba a nic navíc. Profesionalitu zajišťuje zejména zájem o životní prostředí a zajištění odborného zaškolení řidičů. Na to navazuje speciální oddělení logistiky a skladování. Více než 20 let zkušeností nechávají mluvit za sebe činy. Různé možnosti režimů přepravy jako Just In Time a specializace přepravy citlivého zboží dávají INEX SPEDITION s.r.o. pomyslnou třešničku na dortu.

Vyberte si správný kufr

kufrČím dál více Čechů si vybírá na dovolenou zahraniční země, a čím dál více lidí na dovolenou létá. A proto je důležité mít do letadla vhodný kufr. Správný kufr ochrání vaše věci a nezničí se po cestě v zavazadlovém prostoru. Často se také stává, že váš kufr nedorazí tam, kam vy, ale někam úplně jinam. Proto doporučujeme, abyste svůj kufr pro jistotu obalili fólii a vložili pod ni papír s napsaným městem, kam se chystáte.

Číst dál: Vyberte si správný kufr

Manažerský koučink

Chcete vést úspěšnou firmu? Toužíte zlepšit chod podniku a zefektivnit práci všech zaměstnaců na maximum? Je potřeba se zaměřit nejen na vnější trh, ale také na vnitřní strukturu vaší společnosti. Objednejte si koučing manažerů u firmy J.I.P. pro firmy, který je v kombinaci se školením ideální volbou. Manažeři získají manažerské i nemanažerské dovednosti, které potom budou uplatňovat v praxi.

Číst dál: Manažerský koučink

Prodejní automaty

Prodejní automaty zajišťují stravování a pitný režim v místech, kde není možnost nákupu zboží v kamenných prodejnách. Jsou často umístěny na veřejných místech (například na autobusových zastávkách), kde často nahrazují rychlé občerstvení.

Číst dál: Prodejní automaty