Magazín IndustryWalk

Historie zubařství a jeho vývoj

Bolestí zubů lidi trpěli už od nepaměti. Byla to jedna z nejhorších bolestí, kterou byli lidé sužováni. Neexistovaly totiž žádné tlumící a umrtvovací látky. Možná budete překvapení, ale první zmínky u zubařích jsou už ze starověkého Egypta. Zubaři stejně jako dnes byli strašně žádaní, ale zároveň drazí a chudí lidé si tak o zubařském ošetření mohli nechat jen zdát. Lidé tak byli nepřímo nuceni trpět velkou bolestí kazů a tak si zuby trhali i své pomocí u sebe doma. Například rodej zubů byl taky velmi častým způsobem, jak si chudí vydělávali na své živobytí.

historie a vývoj zubařství

Číst dál: Historie zubařství a jeho vývoj

Novinky mezi RC modely lodí

Máte rádi RC modely? Pokud ano, tento článek je jistě pro vás! Co tak obecně víme, tak když se člověk zamiluje například do Rc modelu auta, tak nezůstane pouze u jednoho druhu a musí zkusit i ostatní třeba s jiným motorem, funkcemi atd. A to stejné platí i u rc modelů lodí. Proto jsme vybrali několik novinek, které uvedl specializovaný velkoobchod Astra Modely

Číst dál: Novinky mezi RC modely lodí

Jak v hale značit bezpečnostní zóny

Evropský Unie diktuje stále přísnější podmínky pro bezpečnostní značení a nejen firmy, ale i majitelé průmyslových objektů si musí dávat pozor, aby nezapomněli na žádnou značku. Mezi základní výstražná označení patří ty, které upozorňují na elektrický proud - poznáme je podle blesku a většinou žluté barvy. Modré výstražné značky více doporučují než nakazují, např. použij brýle, helmu či rukavice. Červené symboly pochopitelně značí zákazy. Nejčastěji se můžeme setkat se zákazem zapalování, zákazem kouření atd. Nápovědu pro případ požáru hledejte v zelené či červené barvě - zelená by měla směřovat na únikové cesty a červená signalizovat hasící přístroje atd. Vše dohromady můžeme vidět v kombinovaných bezpečnostních tabulkách. Samozřejmě je daleko víc druhů bezpečnostního značení, ale tyto základy bychom měli znát všichni!

zastreší si zimnú záhradu kvalitným polykarbonátom

Túžite po zimnej záhrade, do ktorej si budete môcť zájsť kedykoľvek cez rok, nech je teplo alebo zima? Potom určite budete potrebovať zastrešenie a zasklenie pre terasu, na ktorú umiestnite všetky svoje drahocenné poklady. Namiesto skla použite radšej polykarbonátové dosky, ktorý je kvalitný a perfektný práve na zastrešenie, zasklievanie veľkých plôch a pod. Polykarbonát je ľahučký, vysoko odolný a má vynikajúcu stálosť vo vyšších i nižších teplotách. Teplotné rozpätie klasický polykarbonát vydrží od - 40 ° C až do 135 ° C, takže sa nemusíte báť. Dá sa využiť aj inde v domácnostiach - na obloženie fasády, postavenie skleníka, zastrešenie pergoly apod.

polykarbonátové dosky

Číst dál: zastreší si zimnú záhradu kvalitným polykarbonátom