Magazín IndustryWalk

Migrény

V denšní době migrénami trpí nejméně 10% populace. Migréna se projevuje bolestí hlavy, která je někdy doslova nesnesitelná a obvykle je provázena i dalšími příznaky. U některých pacientů může bolest trvat až 3 dny a být tak velmi vyčerpávající. Nejúčinnějším způsobem, jak těmto záchvatům bolesti předcházet je naučit se rozpoznat příčiny a snažit se jim vyhýbat.

Ženy jsou ohroženy migrénami třikrát častěji než muže. Je to důsledek proměnlivé hladiny hormonů vlivem menstruace, těhotenství a v období přechodu. S přibývajícím věkem se naštěstí tyto záchvaty stávají stále méně častýmimi a postupně se jejich příznaky zmírňují.

Pomoci mohou přírodní prostředky, které jsou velmi účinné při zmírňování bolesti. Lékař ve spolupráci s pacientem by se vždy nejdříve měl snažit určit spouštěče migrény a stanovit postup při prevenci a léčbě tohoto záchvatovitého onemocnění. Vždy lékaři v tomto směru pomůže uvědomělý pacient tím, že si své zkušenosti a pocity bude zapisovat a při návštěvě lékaře se s nimi svěří.