Magazín IndustryWalk

Ano, dokonce i beton se může někdy zničit

Beton je jistota, beton je symbol jakési kvality, pevnosti a spolehlivosti. Když vidíme stavbu z betonu a nebo stačí to slova slyšet, tak víme, že se jedná o něco pořádného. Zkuste si to i sami. Schválně když vám řeknu: “Ten dům byl postaven z betonu”. Co to ve vás evokuje? Vsadím se, že podobně jako u mě vám do hlavy začínají naskakovat výše jmenované vlastnosti. Beton = tvrdost, pevnost, stabilita, jistota, masivnost. Ale pozor, nemusí tomu tak být vždy!

 

Nicméně i beton (i když se to na první pohled nezdá) se může někdy zničit. Ano čtete dobře, ten na první pohled nezničitelný a tvrdý materiál není nezničitelný. Obzvláště pokud je betonová je věc z betonu špatně udělaná, tak je jen otázka času, kdy se začne drolit, praskat nebo jinak ztrácet na své hodnotě. Beton postupem času hlavně pod vlivem větru, deště, sněhu a mrazu může začít praskat.

Co se zničeným betonem dělat?

Pokud vás popraskaná nebo jinak zničená podlaha trápí, tak nemusíte smutnit. Není všem dnům konec. V takový moment může být skvělým řešením oprava betonových podlah. Popraskaný a drolící se beton  se odstraní a nahradí novou vrstvou kvalitního betonu. Tento krok určitě nepodceňujte a vydrolený beton opravdu důkladně odstraňte. Pro dokonalé vyčištění můžete použit například i průmyslový vysavač. Ten má daleko větší sílu a sací výkon. V dalším kroku je více než důležité penetrovat poškozená místa prostředkem, který vytvoří spojovací most pro perfektní spojení starého betonu s novým betonem. Opravu betonových podlah, které jsou poškozené můžete nechat i na nějakým živnostníkovi nebo profesionální firmě.

Tip: Původní beton můžete brousit i ocelovým kartáčem. Nikdy však původní beton nebruste do hladka, protože nová vrstva by na něm mohla špatně držet.