Magazín IndustryWalk

Rozdíl mezi levným a drahým tryskacím zařízením

Poptávka po zařízení na tryskání roste raketovým tempem. Při dostupnosti informací na internetu se lidé z mnoha odvětví dozvídají, že tzv. pískováním (=tryskáním pískových abrazivních materiálů) můžou odstraňovat staré lakové nátěry nebo zrezavělé povrchy a dát jim novou podobu.

tryskací kabina

 

 

Dříve byly k dispozici pochopitelně pouze velké tryskací místnosti s patřičným vybavením. Dnes se ale na trhu objevují malé mobilní jednotky pro malý objem pískování. Prodejci lákají velmi nízkou cenou, na co slyší lidé, kteří si potřebují "jednou za čas" něco otryskat. Po pořízení takových levných tryskacích zařízení však nastávají problémy. Náš magazín se vám bude snažit popsat, proč není dobré věřit levným pískovačkám a levnému abrazivu. Tak jako všude - levná cena je něčím vykoupena.

Nebezpečí levné mobilní pískovačky

Pokud si koupíte levnou jednotku řekněme do 15 000 Kč nebo si zbastlíte pomocí tryskací hadice a kompresoru doma vlastní, vystavujete sebe i okolí velkému riziku. Pískování křemičitým pískem je dost nebezpečné pro zdraví a pokud nepoužíváte ochranné oděvy = overal, helma, rukavice, tak zvyšujete riziko zhoršení svého zdravotního stavu.

Co s tím?

Obdorní a profesionální výrobci dodávají nové bezprašné tryskací jednotky, s kterýma je práci pomalejší, ale za to obsahuje zpětné odsávání, které zajišťuje 100% filtraci.

 

Riziko nekvalitního abraziva

Pokud už nejste jednotlivec a tryskáte nebo lakujete jako firma, musíte si zajistit pravidelnou dodávku abrazivních materiálů. Opět první, co vás bude zajímat, je cena. Čím levnější například ocelová drť, tím lepší pro firmu. Jenže používání velmi levného a nekvalitního abraziva vede k jedinému - trvalému poškozejí tryskacích zařízení. A náklady na následnou repasi nebo nákup nové mašiny už pak nezachráníte.

Zajímá vás méně zdraví škodlivé tryskání, kvalitnější abraziva nebo nové technologie v tomto odvětví? Kvalitní abraziva na pískování naleznete v přiloženém odkazu.

Prohlédněte si web firmy Spolmont Vsetín, která je špičkou v rozumných a dlouhodobě výhodných řešení pro tryskání a lakování.

www.spolmont.cz

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit