Magazín IndustryWalk

Druhy hydraulických hadic a jejich využití

Vzhledem k tomu jak je těžké se v tomto oboru vyznat, roztřídíme si dnes hydraulické hadice podle kategorií hadicovin a možnosti jejich použití. Druhů je opravdu hodně takže zmíníme jen ty nejdůležitější, v nichž se vší pravděpodobností najdete i vaše pole působnosti.

1. Vysokotlaké hydraulické hadice

Tyto jsou tvořené z olejivzdorné syntetické pryže a jejich výztuž tvoří vysokopevnostní ocelový výplet. Slouží především přenosu minerálního hydraulického oleje, vzduchu, vody a tlakových médií.

2. Hadice pro čištění vysokotlakou vodou

Zde je to již v názvu. Výztuž mají tvořenou jedním, či dvěmi vysokopevnostními ocelovými oplety, aby ustály sílu tlaku, který při jejich práci je opravdu silný. Využívají se pro zmíněné čištění horkou tlakovou vodou. Ale pozor, přestože jsou vysoceodolné otěru, tak nejsou vhodné pro páru nebo olej.

3. Teflonové hadice

Tento druh můžeme dělit ještě do dalších kategorií. Ať už v rámci množství opletů nebo rozšíření materiálu. Máme totiž jak nerezové tak thermoplastové kusy. Ty nerezové slouží k dopravě páry, chemických sloučenin či sypkých médií. Thermoplast nechává vyniknout svým vlastnostem při přepravě minerálního hydraulického oleje a mazacích tlakových médií.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit