Magazín IndustryWalk

tercoplast

Polykarbonátové desky jako stavební materiál

Polykarbonátové desky znáte pravděpodobně všichni. Jedná se o nejlepší řešení zastřešování nebo stavbu přístřešků. Nejlepší řešení je pořídit ocelovou konstrukci, dřevěnou nebo hliníkovou konstrukci, na kterou se desky připevní. Mezi největší výhody patří bezpochyby to, že je můžete kombinovat s jakýmkoliv jiným střešním systémem. Díky tomu, že jsou průhledné, je můžete použít také jako světlíky.

Číst dál: Polykarbonátové desky jako stavební materiál

Hoblované hranoly

V březnu roku 2013 na český trh vstoupila společnost Puidukoda CZ s.r.o., která se specializuje na obchod a výrobu dřevěného materiálu. Jedná se o mladou firmu, která si buduje pevné zázemí jak ve velkoobchodním, tak i maloobchodním prodeji. Tato firma má své kořeny v Estonsku, kde působí společnost Puidukoda OU. V pestrém portfoliu produktů najdete hoblované hranoly Zlín, palubky, podlahy, fasády, ale také terasy.

Číst dál: Hoblované hranoly

Oblíbené nerezové zábradlí

Když se řekne zábradlí, tak vás pravděpodobně napadne divadlo Na zábradlí, které sídli v Praze, a patří mezi nejznámější divadla v ČR. Ovšem my nemyslíme na divadlo, ale na zábradlí, které vám pomáhá do schodů - případně ze schodů, zabraňuje upadnutí do hlubin apod. Je tak nepostradatelným pomocníkem například pro starší část populace.

Číst dál: Oblíbené nerezové zábradlí

Rekonstrukce může bavit

Rekonstrukce bytů. Toto slovní spojení ve většině lidí vyvolává pocity hrůzy. Každý představí spoustu práce, nepořádku a nesrovnalostí. V mnohých případech pak ani výsledek nemusí odpovídat původním představám.
Abyste se vyhnuli všem těmto problémům a nepříjemnostem, je vhodné kontaktovat firmu, která se rekonstrukcemi zabývá. Zajistí vše potřebné – od konzultace s architektem přes vytvoření studie až po vlastní rekonstrukční práce. Vám tak odpadnou veškeré starosti s nespolehlivými dělníky a dodavateli a rekonstrukce proběhne podle vašich představ.

Víte, co jsou to OSB desky?

Na stavbách se často využívají OSB desky, jsou to speciální desky, které vznikají lisováním velkých štěpků dřeva a hoblin. Desky se skládají buď ze tří nebo ze čtyř vrstev, které jsou spojeny speciálním pojivem. Velmi často jsou vrstvy slepeny polyuretanovým pojivem. V každé vrstvě jsou hobliny orientovány jinak, díky čemuž je docíleno lepších mechanicko-fyzikálních vlastností.

Číst dál: Víte, co jsou to OSB desky?