Magazín IndustryWalk

Elektrokolo a jeho výhody

Když se řekne elektrokolo neboli elektrické kolo, každý by si měl představit klasické cyklistické kolo, které je však navíc opatřeno elektromotorem na předním či zadním kole. Elektromotor však může být také součástí šlapacího středu. Elektrokola získávají na oblíbenosti a mají celou řadu výhod, které oceníte také vy.

Nejžádanější jsou elektrická kola, která mají elektromotor jako asistovaný pohon a pomáhá tak při šlapání. V praxi to znamená, že jízda na kole bude svižnější, rychlejší a hlavně jednodušší. Už se nemusíte obávat kopců, které se objeví před vámi, protože jejich zdolání bude díky přítomnosti elektromotoru jednodušší.

V současné době je jízda na kole doporučovanou formou pohybu, který prospívá zdraví. S elektrickými koly však nemusíte vždy šlapat, a tak na kole začnete jezdit nejen v odpoledních hodinách ve volném čase, ale také do práce. Konečně nebudete muset platit vysoké částky za pohonné hmoty. Nejen, že s elektrickým kolem ušetříte, ale zároveň uděláte něco pro své zdraví.

Pro náročnější je skútr

Ale nevídané oblíbenosti se těší nejen elektrická kola, ale v posledních letech také skútry, které jsou však určeny pouze pro řidiče mající řidičské oprávnění. U některých skútrů vám postačí oprávnění pouze skupiny B, u silnějších modelů je potřeba si dodělat řidičský průkaz skupiny A. Se skútrem se vyhnete dopravním zácpám ve městě a snadno proklouznete uličkami, kterými se autem jen těžko dostanete. Do práce či na schůzku se dopravíte vždy včas. Investujte do dopravních prostředků, které vám usnadní přepravu z místa na místo.